26 Ekim 2009 Pazartesi

Başarılı Bir Projeyi Uygulamak

Proje ile ilgili iletişim kurmakProjeye başlarken/giriş: Projeye başlarken etkili sorularla, öğrenciler arasında beyin fırtınası yaparak başlarım.Beklentiler, anahtar görevler ve sorumluluklar: Öğrencilerime proje boyunca öğrenme seviyelerine göre anahtar görevler veririm ve sorumluluklarını takip ederim.
Başarıyı kutlama ve projeyi bitirme: Öğrencini her doğrusu güzel sözlerle mükafatlandırılır; yanlışları da iğnelemeden düzeltilmeye çalışılır. Ayrıca farklı tebrikler de sunulabilir.
Zamanlama ve geçişler: Okul zaman çizelgesi: Öğrencilere projenin bütününü içeren bir çalışma programı hazırlarım. Bu programa uylup uyulmadığının takipçisi olurum.
Öğrenci devamı: Proje bir program dahilinde olacağı için çalışma programına uyumun önemini daha önceden kavratıp devamsızlık gibi bir seçeneklerinin olmadığını bilmelerini kavratmaya çalışırım.
İşbirliği Grup türleri: Grupları, araştırma ve röportaj yapacaklar, fotğraf çekecekler vs. gibi alanlarda öğrencilerin ilgi alanlarına göre önceden oluştururum.
Grupları yönetme ve izleme: Öğrencinin proje aşaması boyunca takip edilmesi ve geribildirimlerle bunun öğrencilere duyurulması daha verimli bir ürün ortaya koyacağından önemli bir nokta diye düşünüyorum.
Grup4(Esin SAĞIR,Sema KAYA, Mehmet ÖZTÜRK, Mürşit ÖTÜN)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder